sport (17)Lodowiska w sezonie ściągają na zabawę na ślizgawce rzeszę amatorów. To świetna zabawa nawet dla najmłodszych, którzy dzięki jeździe na łyżwach mogą ćwiczyć i udoskonalać koordynację ruchową. To zabawa dla pań, panów, dzieci, młodzieży, niemal dla każdego, kto ma tylko ochotę na wyjście z domu i spędzenie czasu aktywnie.
Hokej na lodzie to już nie przelewki. To pokaz męskiej siły i umiejętności. Jest to jedna z najbardziej dynamicznych gier zespołowych jaką wymyślił człowiek. Trudność tej dyscypliny polega na odpowiedniej koordynacji ciała, stabilizacji na lodzie połączonych z szybkością, dynamiką, precyzją uderzenia oraz współpracą zawodników przebywających na tafli.
Najsłynniejszą ligą świata w hokeju na lodzie jest NHL, czyli rozgrywki amerykańskich i kanadyjskich drużyn. Playoffy za oceanem przyciągają wielką masę widzów na halach i poprzez transmisje telewizyjne. Chyba najsłynniejszym zawodnikiem wszech czasów tej dyscypliny był Kanadyjczyk Wayne Gretzky, który jeszcze w 2014 roku miał na swym koncie 60 rekordów NHL.