Studio odpowiedzialne za niedocenione aczkolwiek szalenie grywalne Heavenly Sword i Enslaved: Odyssey to the West oraz reboot serii Devil May Cry, pracuje nad nowym tytułem – Hellblade.

Ninja Theory jest znane z produkcji gier o wysokiej grywalności, z ciekawymi patentami oraz wciągającą historią, więc tak powinno być również tym razem. Z trailera nie wynika zbyt wiele, ale optymistycznie nastraja na przyszłość, ja osobiście ufam umiejętnością tej ekipy. W grze wcielimy się w skórę Senui, dzierżącej w swych rękach runiczny miecz, który z pewnością okaże się potężnym orężem.

Od pierwszego wejrzenia narzuciły mi się pewne skojarzenia z Heavenly Sword. Po pierwsze sam tytuł gry, w wolnym tłumaczeniu „piekielne ostrze”, to oczywiste przeciwieństwo „niebańskiego miecza”. Po drugie w obu grach głównym bohaterem jest kobieta, która w Hellblade wygląda nieco podobnie do siostry Nariko – Kai (zwróćcie uwagę na makijaż wokół oczu).

Zobaczymy czy jest w tym choć ziarno prawdy, na chwile obecną nic o tym nie wiadomo a data premiery niestety jeszcze nie jest znana.