Sony nie spieszy się z wprowadzaniem nowych bajerów do oprogramowania PlayStation 4. Wciąż czekamy na kilka, zdawałoby się elementarnych, usprawnień, a od premiery konsoli zaraz minie pół roku. Być może jednak już niedługo lista rzeczy, których oczekują gracze zostanie trochę skrócona.

Informacje o tym, że wkrótce mogą czekać nas poważniejsze zmiany w oprogramowaniu konsoli przekazywaliśmy jakiś czas temu. Dwa główne usprawnienia przynoszone przez nowy firmware miały odnosić się do zabezpieczenia HDCP (które będzie można wyłączyć), oraz funkcjonowaniu przycisku Share (materiały nim nagrywane będzie można zgrać bezpośrednio na nośnik zewnętrzny).

Nie była podana jednak wtedy konkretna data premiery aktualizacji – najprawdopodobniej – oznaczonej numerem 1.70. Informacje o tym, że nowy firmware jest już na ostatniej prostej mógł przemycić Chris Owen, czyli Community Manager w brytyjskim oddziale PlayStation:

PS4-Chris-Owen-Twitter

Na forum NeoGAF, na którym często można znaleźć ciekawe informacje z wiarygodnych źródeł użytkownik kryjący się pod pseudonimem Tidux poinformował, że tymi „dobrymi nowinami” o których ćwierkał Owen jest zapowiedź FW 1.70. Ma zostać on ogłoszony w tym tygodniu, a między 21-27 kwietnia 2014 roku pojawić się na naszych konsolach.

Byłaby to świetna wiadomość przede wszystkim dla osób, które zajmują się zgrywaniem materiałów z konsoli – FW 1.70 znacząco ułatwiłby im życie. Ale nie tylko dla nich, bo według plotek nowe oprogramowanie ma przynieść również usprawnienia w innych dziedzinach – pozwoliłaby chociażby na segregowanie listy gier.

Pozostaje nam czekać – jeśli doniesienia się potwierdzą czas oczekiwania nie powinien być długi.