Kolejny krok do zbudowania ekologicznego domostwa?

Dbałość o środowisko naturalne coraz bardziej interesuje ludzi na całym świecie. Nic dziwnego. Wszechobecne kataklizmy wzbudzają w nas obawy i chęć ratowania świata przyrody. Poza tym, im dalej jesteśmy od natury, tym bardziej chcemy się do niej zbliżyć. Dlatego tak bardzo popularne stały się trendy zero waste, motywy kwiatowe na odzieży i innych przedmiotach codziennego użytku oraz ekologiczna żywność.

W moim domu od dawna segreguje się śmieci, jednak ostatnio poszłam o krok dalej – eko zabawki z kartonu dla moich dzieci. Są nie tylko świetną rozrywką, zapewniają zabawę na długie godziny, ale przede wszystkim nie szkodzą środowisku. W dobie wszechobecnego plastiku, takie dziecięce zabawki to prawdziwy rarytas. Mam nadzieję, że dzięki temu, moja dzieci jeszcze bardziej zakorzenią w sobie ideę dbania o środowisko naturalne.

Od małego staram się, żeby były świadome, że nasza planeta Ziemia nie jest tylko nasza – ludzi. Jest także miejscem życia wielu gatunków zwierząt. Jest domem, o który należy dbać. Moje dzieci nie wyrzucają śmieci na ulicy, nie niszczą drzew ani mrowisk. Aktywnie uczestniczą w akcjach zbierania korków, butelek czy makulatury. A gdy dostały eko zabawki z kartonu nie czuły się absolutnie urażone – wręcz przeciwnie! Czują się dumne i chętnie chwalą przed znajomymi, że ich zabawki nie szkodzą zwierzętom i planecie.

Tak naprawdę niewiele osób z naszego otoczenia wie, jak zły wpływ na naszą planetę ma plastik. W teorii wiemy, że jest to coś okropnego – w praktyce, nie znamy dokładnych szczegółów. Myślę, że warto się tym tematem zainteresować.