Twórcy Dragon Age: Inkwizycja postanowili podzielić się podczas transmisji na Twitch’u nowymi materiałami filmowymi. Pierwszy z nich to nowy fragment rozgrywki, drugi zaś ukazuje możliwości kreatora postaci.

Nie od dziś wiadomo, że tworzenie postaci to w grach z gatunku RPG jeden z najważniejszych elementów, który pozwala nam wczuć się w naszego protagonistę. W ostatnich odsłonach możliwości zmiany wyglądu bohatera nie powalały na kolana, jednak nie było tragedii. Tym razem BioWare naprawdę się postarało za co chylę im czoła.

Wielu z Was spędzi zapewne sporo czasu na stworzeniu swojego wymarzonego bohatera lub odwzorowaniu samego siebie co dzięki tym narzędziom będzie dużo łatwiejsze. Z każdym materiałem coraz bardziej przekonuje się do tej pozycji (po rozczarowaniu drugą częścią), zatem możecie liczyć na obszerny materiał na temat Inkwizycji.

Na drugim materiale deweloperzy przedstawiają nową lokację, którą jest opuszczona twierdza krasnoludów. Zobaczymy sporo walki oraz eksploracji.

Obydwa materiały jak możecie zauważyć pokazywane są na konsoli Xbox One, ale nie mamy się co martwić ponieważ na PS4 gra będzie się z pewnością prezentować równie dobrze, jeśli nie lepiej (co widać na przykładach innych gier).

Premiera 21 listopada.