Czysta masa mięśniowa (1)Wszędzie można usłyszeć o tym, że prawdziwy trening opiera się na schemacie, w którym najpierw dążymy do zwiększenia naszej masy mięśniowej, a następnie staramy się wyrzeźbić swoją sylwetkę. Wydaje się to w swoim schematycznym układzie dość oczywiste i proste, ale w praktyce oczywiście przysparza wielu miłośnikom siłowni licznych problemów.

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że każdej osobie marzącej o idealnej sylwetce zależy tak na prawdę, aby wzrostowi uległa jego czysta masa mięśniowa. Nie chodzi tu zatem o zwykłe przybranie na wadze, ale na znacznym wzroście tkanki mięśniowej przy jednoczesnym braku rozrostu tkanki tłuszczowej.
Często właśnie w okresie budowania masy mięśniowej trenujące osoby zyskują jeszcze niestety kilka dodatkowych, zbędnych kilogramów, dlatego też warto szczególnie zwrócić uwagę na to, aby w jak największym stopniu zredukować ten efekt. Dokonuje się tego oczywiście za pomocą treningu i diet, ale warto to zrobić pod okiem specjalisty, który służy fachową radą.