Jak wiemy, Sony nie wypowiedziało się w negatywny sposób na temat blokowania obiegu używanych gier na nowej generacji konsol (co innego konkurencja), czym przysporzyło sobie jeszcze większą sympatię graczy. Jak natomiast będzie z cyfrowymi wersjami?

Ja dowiadujemy się z FAQ, na które odpowiedziała Sony, jest to w pewien sposób możliwe. Mianowicie, musimy mieć zarejestrowaną jedną konsolę jako urządzenie główne. Z naszej biblioteki zakupionych cyfrowo gier, będą mogli korzystać także inni użytkownicy korzystający z tej konsoli. Jeśli mamy także opłacaną subskrypcję PlayStation Plus, reszta domowników, lub znajomi którzy wpadną do nas pograć, po zalogowaniu się na swoje konto, będą mogli korzystać z jego dobrodziejstw (np. trybu wieloosobowego, który będzie niedostępny na PS4 bez PS+).

Będziemy mogli zagrać w nasze tytuły na jakiejkolwiek innej konsoli jeśli oczywiście zalogujemy się na swoje konto. Niestety jednak, osoba do której ta konsola należy, nie będzie mogła cieszyć się naszymi grami na swoim koncie. Trochę to pogmatwane, ale miejmy nadzieję że Sony w przyszłości nieco bardziej rozszerzy możliwości, związane z dzieleniem się z naszymi znajomymi, na wzór choćby platformy Steam.