ceny-sterydow-1Kulturystyka to dziedzina, która ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Wiadomo jedno – wymaga poświęcenia setek godzin na siłowni, pilnowania jadłospisu każdego dnia i sporego wyrzeczenia. Nie bez powodu mówi się, że osoby aktywnie fizyczne są silniejsze psychicznie – przed nimi spora lekcja siły woli, a także próba charakteru.
Po jakimś czasie każdy kulturysta sięga po naturalne wspomagacze, które mają za zadanie uwydatnić plusy sylwetki oraz podnieść wydajność treningu. Wiele osób jednak zaczyna od złej strony i próbuje wstrzykiwać w ciało chemiczne substancje. Ceny sterydów do tego zachęcają – są to środki łatwe w użyciu i dostępne w wielu miejscach. Jednak skutki zdrowotne są katastrofalne w późniejszym czasie. Problemy z wątrobą oraz mięśniami szybko dają się odczuć.
Pamiętajmy, że trening na siłowni najlepiej wspomagać suplementami – białkiem, odpowiednimi witaminami, które są dobrane przez lekarza specjalistę. Nie używajmy „ulepszaczy”, które działają tylko doraźnie i tylko wizualnie, efekt i tak jest krótkotrwały. Za to zdrowie utracone na tym już nigdy nie powróci.