Niedawno nasz redakcyjny kolega Piotr pisał o niższej rozdzielczości najnowszej odsłony Assassyna na konsolach nowej generacji. Tym, którzy, podobnie jak ja, mają mniejsze telewizory nie będzie to tak bardzo przeszakdzać, jednak posiadacze naprawdę dużych ekranów mogą być zawiedzeni. Czemu? Zobaczcie sami.

Niektóre sklepy łamią zasady i wypuszczają gry na sprzedaż trochę wcześniej. Czasami gracze znajduja inne sposoby na otrzymanie wymarzonego tytułu nawet kilka tygodni przed ich oficjalną premierą. Właśnie z takim przypadkiem mamy tutaj do czynienia. W Assassin’s Creed Unity na PlayStation 4 ludzie już grają i dzięki temu mamy wiele wiarygodnych źródeł odnośnie oprawy graficznej. Zresztą, zobaczcie sami…

Prezentują się całkiem ładnie, prawda? To spróbujcie obejrzeć je w pełnej rozdzielczości! To, jak okropnie wygląda ta gra rozciągnięta do FHD jest straszne. I dokładnie tak będzie wyglądała na dużych, dobrych jakościowo telewizorach. Niestety, ale rozdziałka ma znaczenie, czy tego chcemy, czy nie. Oczywiście nie samą grafiką Assassyn żyje i jestem pewien, że gra będzie conajmniej „dobra”, długa i interesująca.

Dzisiaj na YT pojawił się ciekawy, 7 minutowy materiał prosto z PS4, który pokazuje kawałek rozgrywki. Nie martwcie się o spoilery, w większości jest to poruszanie się po mieście, pokaz animacji trochę walki i wspinania się. Tutaj wygląda to już lepiej, bo postać jest cały czas w ruchu, jednak nadal jest to tylko 720p.

Czy szykuje się wtopa równa tej z Watch_Dogs? Sądzę, że nie. Ludzie już przywykli do tego, że Ubisoft jest mistrzem jeśli chodzi o zwiastuny gier i potrafi nakręcić hype na swoją produkcję, a ich ostateczne rezultaty mogą różnić się od naszych oczekiwań. Postaramy się jak najszybciej zrecenzować ten tytuł, więc jeśli nie czujecie palącej potrzeby zagrania od razu na premierę, to zalecam poczekać i poczytać parę opinii w Internecie.