PS4life

Kolejny Horror na horyzoncie – Until Dawn !

Fani horroru niezbyt często mają możliwość nasycenia swego apetytu w dzisiejszym świecie gamingu. Na szczęście na horyzoncie pojawia się już trzeci tytuł, który może wnieść coś świeżego i nowatorskiego do gatunku survival horror. Until Dawn zapowiada się nader ciekawie.

Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony kolejną ciekawą propozycją tytułu, który zdaje się być godnym przedstawicielem swego gatunku. Tak, survival horror powraca do łask! A na mojej twarzy po raz kolejny pojawia się szczery uśmiech zadowolenia.

creeepy

Tak jak już kiedyś wspominałem, od dłuższego czasu panuje paskudna posucha dla fanów typowego Survival Horror. I gdyby nie zapowiadany już wcześniej The Evil Within, zdaje się, że straciłbym jakąkolwiek nadzieję na powrót tego zapomnianego przez czas gatunku. Na całe szczęście jest inaczej i pozostaje nam się jedynie z tego faktu cieszyć!

untilDAWN

Jeśli chodzi o zarys fabuły Until Dawn, to nie jest on może nazbyt oryginalnym konceptem ale od czegoś trzeba zacząć. Mamy grupę ośmiu nastolatków uważających, że wypad do opuszczonego domku w lesie to bardzo fajny pomysł. Nie trzeba mieć wielce wykształtowanej sztuki dedukcji aby domyśleć się, że może z tego wyniknąć coś nieprzyjemnego. No i jak to w większości takiego konceptu produkcji filmowych bywa, coś bierze w łeb i rozpoczyna się walka o przetrwanie. Z tego co wiemy, to nie ma to być taki sobie po prostu horror.  Ma on umyślnie nawiązywać do filmów kategorii B i świadomie wprowadzać tak szeroko pojmowany przez wszystkich suspens. To co zwróciło moją uwagę najbardziej, to faktyczna możliwość wpływu na to kto przeżyje a kto zginie. Możliwość wyboru i konsekwencje z niego płynące to jeden z głównych atutów Until Dawn. Wszyscy mogą zginąć jak i też wszyscy mogą przeżyć. To tylko zaostrza mój apetyt.


Z początku Until Dawn powstawał z myślą o kontrolerze ruchu Playstion Move, ale najwidoczniej pomysł w trakcie produkcji uległ zmianie. Mi osobiście wystarcza pad choć wiem, że bywają wybredni gracze;). Jeśli by wierzyć internetom, to Until Dawn ma działać na silniku Killzone Shadowfall. Co z tego wszystkiego wyjdzie, okaże się w przyszłości. Ja jak zawsze mam nadzieję na konkretny tytuł. Tym bardziej, że to już trzecia zapowiedź tytułu z kategorii survival horror. The Evil Within, P.T. a teraz Until Dawn. Wiem, że się powtarzam ale czekam na klimat grozy z nieukrywaną niecierpliwością a to jedynie wyostrza mój apetyt na obfitą ucztę koszmaru!

O autorze Wyświetl wszystkie posty

avatar

Bogumił Jachimowicz

Gracz, który zwykle poszukuje w grach nieco więcej... Oczekujący aby każdy kolejny tytuł niósł ze sobą jakąkolwiek innowacyjność czy też nietuzinkowość. Często sentymentalnie spoglądający w przeszłość aby porównać świat gamingu kiedyś i dziś. Czasami cynicznie podchodzący do życia, aczkolwiek zawsze stosujący się do obiektywnej analizy rzeczy i zjawisk go otaczających.