PS4life

Rozmowa podczas gry nigdy nie była łatwiejsza – test PlayStation Gold Wireless Headset

Od czasów siódmej generacji konsol jednym z ważniejszych aspektów gier stał się tryb wieloosobowy. Zabawa ze znajomymi dostarczała więcej zabawy i przedłużała tytuł o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin. Największym jej minusem była jednak komunikacja z innymi graczami. Czy zmieniło się to wraz z nadejściem PlayStation 4? 

Jakiś czas temu opisywałem różne rodzaje, dedykowanych dla konsol Sony, zestawów słuchawkowych, ich wady, zalety oraz cenę. Po podsumowaniu doszedłem do wniosku, że najlepszym headsetem na rynku jest właśnie Gold Wireless Headset i w związku z tym napiszę o nim parę słów, krótko charakteryzując również Aplikację pomocniczą.

1. Zanim zacznę…

Warto pamiętać, że headset dedykowany dla PlayStation 3 również obsługiwany jest przez Aplikację pomocniczą. Działa on w naszej konsoli bezprzewodowo i większość informacji poniżej będzie prawdziwa odnośnie tego zestawu, jednakże nie wszystkie. Wszelakie różnice opisałem w tym artykule.

2. Wygoda użytkowania

Miałem do czynienia z wieloma rodzajami słuchawek i headsetów różnych firm, jednak wszystkie, które mieszczą się w przedziale cenowym do 500 zł mogłem określić jako średnio wygodne. Możecie sobie wyobrazić jak zaskoczony byłem, gdy znacznie tańsze Goldy okazały się być lżejsze, bardziej miękkie i po kilku minutach gry całkowicie zapominałem, że mam je na głowie. Oczywiście fakt, że są one bezprzewodowe, a mikrofon jest sprytnie ukryty w obudowie ma duże znaczenie.

gold

3. Jakość dźwięku, surround sound

Zanim napiszę o najważniejszym aspekcie, pokrótce opiszę wrażenia towarzyszące słuchaniu muzyki przy użyciu headsetu na PlayStation 4. Oczywiście, jest możliwość podłączenia go pod niemal każde urządzenie (do zestawu dołączony zostaje kabel przejściowy jack), jednak dzięki konsoli całkowicie uwalnia się jego potencjał. Zanim zaczniemy słuchać ulubionych utworów warto wykorzystać Aplikację pomocniczą, dzięki której dostosujemy nasze słuchawki do tego, co planujemy włączyć. Wierzcie lub nie, ale po ustawieniu głębokich bassów i załączeniu Dubstepu człowiek czuje się jak przy ogromnych, koncertowych głośnikach.

Dźwięk z gier jest głęboki, bassy przeszywające, a całość robi świetne wrażenie. Surround sound działa tak, jak powinien, czuć ogromną różnicę pomiędzy Goldami, a ubogą wersją „otaczającego dźwięku” z Pulsów na PlayStation 3. Ponadto Aplikacja pomocnicza sprawia, że do każdej gry jesteśmy w stanie dobrać specjalny zestaw ustawień. Niektóre najnowsze produkcje, takie jak Watch_Dogs, czy Infamous: Second Son, mają już wcześniej ustalone zestawy, które wystarczy przesłać do słuchawek poprzez kabel USB. Dźwięk dla innych gier możemy skonfigurować za pomocą ogólnych grup, tzn. zarówno do Battlefield’a jak i Killzone wystarczy wybrać grupę „strzelaniny”. Efekt jest świetny i warto poświęcić kilka minut na zmianę ustawień przed zabawą.

gold 2

4. Mikrofon i rozmowy

Jak już napisałem wyżej, mikrofon jest schowany, więc nie będzie nam w niczym przeszkadzał. Pomimo to, jest bardzo czuły, ale również wycisza odgłosy otoczenia. Wystarczy źle ustawić słuchawki i nie będzie nas w ogóle słychać. Jest to niewątpliwym plusem, ponieważ dzięki temu tło nie przeszkadza naszemu rozmówcy. Słuchawki nie odcinają nas od świata zewnętrznego, jednak wyciszają całość na tyle, żebyśmy mogli skupić się na dźwięku z konsoli.

Najlepszym bajerem jest możliwość szybkiej i wygodnej zmiany pomiędzy głośnością czatu głosowego, tą docierającą z gry. Przyciski na obudowie są pod ręką i nie ma problemu ze zmianami ustawień nawet podczas zaciętej rozgrywki. Każdy mój rozmówca oceniał jakość dźwięku jako bardzo dobrą i nikt nie miał problemu ze zrozumieniem słów.

gold 3

5. Podsumowując

Po kilku tygodniach użytkowania tych słuchawek nie wymieniłbym je na żadne inne. Zarówno rozgrywka jak i rozmowa staje się dzięki nim znacznie lepsza. Dzięki Aplikacji pomocniczej ich potencjał będzie ciągle wykorzystywany. Nie żałuję wydanych pieniędzy i każdemu z czystym sercem mogę je polecić.

O autorze Wyświetl wszystkie posty

avatar

Rafał Kuźmiński

Niepoprawny optymista, pracowity, z dużym zapałem do tworzenia. Fan serii Assassin's Creed i konsol przenośnych. Od najmłodszych lat podróżujący wraz z hobbitami po Śródziemiu, zahaczając od czasu do czasu do Wyzimy na kufelek z Geraltem.