PS4life

Metal Gear Solid V w rosyjskich wiadomościach!

Nowa generacja konsol dostarcza nam coraz płynniejszej, olśniewającej grafiki. Gracze zaczęli się już do tego przyzwyczajać. Co jednak może się wydarzyć, kiedy materiał z którejś gry wpadnie w ręce osoby z poza kręgu zainteresowań? O tym przekonali się rosyjscy telewidzowie :)

Zdjęcie przedstawione powyżej to screenshot, który firma Konami udostępniła do promowania najnowszej części kultowego Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Pomimo faktu, że gra zapowiada się naprawdę pięknie, każdy kto przypatrzy się ‚fotografii’ nieco dłużej dojdzie w końcu do wniosku, że nie jest to prawdziwe zdjęcie. Tak przynajmniej wydawało się do tego czasu, ponieważ do akcji wkroczyli Rosjanie :)

W trakcie Rosyjskiego wydania wiadomości stacja telewizyjna Russia Today (RT) przez pomyłkę posłużyła się owym obrazkiem opisując historię rapera Emanuela Jal, który pomimo spędzenia dzieciństwa z bronią w ręku zdołał osiągnąć sukces w branży muzycznej. W pewnym momencie operator kamery orientując się, że pokazywany obraz nie jest prawdziwą fotografią natychmiastowo zmienił plan, co dobrze widoczne jest w gifie poniżej.

2601006-mgs

Nie jest to pierwszy przypadek w historii telewizji, w którym pomyłkowo(?) użyto materiał z gier wideo. W zeszłym roku Duńska telewizja w raporcie o Syrii użyła screenów z gry Assasins Creed. Innym przykładem podobnej pomyłki jest użycie przez stację BBC loga UNSC (the United Nations Space Command) z gry Halo podczas gdy mówili o prawdziwym UNSC (Radzie bezpieczeństwa ONZ).

Osobiście jestem w stanie uwierzyć w gapiostwo pracowników owych stacji telewizyjnych, jednak na pewno znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że jest to część kampanii reklamowej. Jeśli to prawda – PR’owcy – czapki z głów :)

O autorze Wyświetl wszystkie posty

avatar

Kacper Król

Student, sportowiec i miłośnik gier wideo.

Grając stawiam rozgrywkę ponad grafiką i właśnie z tego względu mam na uwadze znacznie większy wachlarz tytułów.