PS4life

Mnóstwo informacji o Assassin’s Creed Unity prosto z targów E3

Plotki, przecieki i klimatyczny zwiastun pobudzały zainteresowanie graczy już od tygodni, ale dopiero prezentacje z E3 uchyliły rąbka tajemnicy. Czym zaskoczy nas paryski zabójca?

Uniwersum Assasin’s Creed jest tak zbudowane, że może zostać sprawnie przeniesione do niemal każdego interesującego okresu w dziejach ludzkości. Po średnio ciekawej wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych oraz innowacyjnej podróży na Karaiby, przeniesiemy się do ogarniętej pożogą rewolucji Francji. Co to dla nas, graczy oznacza? Przede wszystkim powrót do korzeni serii, czyli dużych, wysokich i gęsto zabudowanych miast, tłumów ludzi, a także emocjonujących ucieczek wąskimi uliczkami miasta. Ponadto, fabuła umieszczona podczas paryskich zamieszek musi trzymać poziom.

Do tej pory mogliśmy jedynie domyślać się, kim będzie główny bohater, jaki wkład w historię będzie miał Napoleon Bonaparte, posiadacz Jabłka Edenu, a także w jaki sposób twórcy chcą odświeżyć serię. Dziś już wiemy, jakie zmiany wprowadzi gra o podtytule Unity i muszę przyznać, ze zapowiada się to rewelacyjnie.

Powyższy zwiastun, równie klimatyczny co pierwszy teaser, pokazuje, jak będzie wyglądała główna innowacja w najnowszym Assassynie, czyli kooperacja. Maksymalnie 4 znajomych będzie mogło spotkać się na paryskich ulicach i wspólnie dokonywać widowiskowych, zsynchronizowanych zabójstw. Dowiadujemy się również, po czyjej stronie staną tytułowi zabójcy. Sympatyzować będą z rewolucjonistami, więc twórcy mogą puścić wodze wyobraźni i stworzyć na prawdę ciekawą intrygę. Być może sam król był jednym z Templariuszy? Dowiemy się niebawem…

A tymczasem warto rzucić okiem na kilkuminutowy fragment rozgrywki, również pokazany podczas targów w Los Angeles. Uważny obserwator z tych kilku minut może wyciągnąć wiele ciekawych informacji. Przede wszystkim kompletnie zmienione zostały animacje poruszania się i walki naszego protagonisty. Ma to spory sens, ponieważ najprawdopodobniej nie będziemy kierować poczynaniami przodka Desmonda, tym razem zobaczymy coś całkowicie odmiennego. Wrażenie robią zaludnione ulice, widać tu moc nowej generacji. Watch_Dogs po tym względem nie mogło rozwinąć skrzydeł, z kilku, nieistotnych teraz, powodów, jednak widać, że w Unity panowie ze studia Ubisoft Montreal nie zamierzają iść na żadne kompromisy. Miłym dodatkiem jest możliwość kucania. Jak na grę o skrytobójcy aspekt ten został dodany troszkę późno. Niestety, niewiele wiemy o samej walce oraz SI, które były głównymi wadami serii. Chciałbym zobaczyć gameplay, w którym nasz bohater stoczy walkę z większą ilością przeciwników, dzięki czemu będziemy mogli przeanalizować ich zachowanie, póki co wygląda na to, że dużo się nie zmieni, a model walki nadal oparty będzie o zabójcze kontry.

buy-collectors-edition_e3_147538 (2)

Edycja kolekcjonerska nie zaskakuje, jedynie pozytywka jest przedmiotem niespotykanym w specjalnych wydaniach. Nie zaskakuje, ale jednak wygląda świetnie. Soundtrack, podobnie jak w Watch_Dogs na znajduje się na płytce, co ostatnio jest rzadko spotykanym dodatkiem, wspomniana już powyżej pozytywka, Art Book oraz klimatyczne pudełko tworzą pełen zestaw, który zostanie wysłany dla wybranych szczęśliwców już 28 października, czyli w dzień premiery. 

Oczywiście nie zapomniałem o figurce przedstawiającej głównego bohatera, Arno, trzymającego upiększoną znakiem Assassynów flagę Francji. To właśnie on jest tematem kolejnego i ostatniego już materiału filmowego, którym poczęstował nas Ubisoft.

Najwyraźniej technologia wpłynęła również na zakon zabójców, co widać po innowacjach w uzbrojeniu, czyli wielostrzałowym pistolecie oraz miotaczu ukrytych ostrzy. Urodzony w 1768 roku Arno Dorian na pewno będzie wiedział, jak zrobić z tych narzędzi dobry użytek. Co więcej w końcu będziemy mogli rozwijać jego zdolności w klasycznym drzewku umiejętności. 

Kogo Arno spotka na swej drodze? Kim będzie główny antagonista? Niebawem dowiemy się kolejnych szczegółów, jednak teraz to już wszystko. Zachęcam również do zerknięcia na galerię, która zawiera zrzuty ekranu o wysokiej rozdzielczości prosto z gry. Najwidoczniej grafika będzie jednym z aspektów, który przyciągnie nas do tej produkcji na długo.

O autorze Wyświetl wszystkie posty

avatar

Rafał Kuźmiński

Niepoprawny optymista, pracowity, z dużym zapałem do tworzenia. Fan serii Assassin's Creed i konsol przenośnych. Od najmłodszych lat podróżujący wraz z hobbitami po Śródziemiu, zahaczając od czasu do czasu do Wyzimy na kufelek z Geraltem.