PS4life

Xbox One goni PlayStation 4, ale czy pogoń nie rozpoczęła się za późno?

Jak podaje Microsoft, wersja Xbox One bez Kinecta będzie dostępna w sklepach od 9 czerwca, czyli od dnia, w którym odbędzie się konferencja E3 firmy z Redmond. Konsola będzie dostępna na wszystkich rynkach w których obecnie jest sprzedawana. Cena to $399/ 399 euro / 349 funtów.

Wersja z dołączonym Kinectem będzie dalej dostępna bez zmian, za $499, ponieważ jak powiedział Phil Spencer, Kinect jest bardzo ważnym punktem/wizją która odróżnia nas od innych. Firma tłumaczy się książkowym PR-em, iż w żadnym razie nie opuszcza idei Kinecta, że 80% graczy aktywnie jego używa – średnio 120 poleceń głosowych na konsolę w miesiącu – Xbox On , Xbox Off :) a także że słuchają głosu graczy i chcą lepiej dopasować do nich swoją ofertę.

Czy nie przypomina Wam to tego co działo się zaraz po E3 2013 roku, gdy Microsoft wycofał się całkowicie ze swoich drakońskich DRM? Także wtedy tłumaczyli się, że słuchają klienta. Tiaaa… Cena PS4 i to, że sprzedaje się o połowę lepiej od Xbone z pewnością nie ma w z tym nic wspólnego.

Ok, ale jedźmy dalej. Microsoft ogłosił dziś też że wszystkie aplikacje które nie są grami, a używają sieci – Netflix, Hulu etc. – będą mogły być używane bez subskrypcji Gold (odpowiednik PS+), co PS3/PS4/PS Vita mają od zawsze. Ostatnią dzisiejszą nowością Microsoft-u jest to, że w ramach programu Games with Gold posiadacze Xbox-ów będą mieli dostęp do subskrypcji gier i obniżek w sklepie – czyli dokładnie to samo co PS+, tylko $10 drożej.

Xbox-One

Microsoft kilka tygodni temu zapowiadał (znów językiem PR), że mają na E3 jakąś niesamowitą bombę. Jeżeli to była ta bomba, to powiedzałbym – trochę mało i trochę za późno. W najlepszym razie przybliżyli się do konkurencyjnego PlayStation4.

Siedząc w temacie, spekuluję możliwość zestawu Kinect z goglami do VR za $299, ale to moje gdybanie. Co to oznacza dla Sony? Ano przede wszystkim dobry PR bo skoro inni jota w jotę ich kopiują to znaczy, że strategia jest dobra. Dla posiadaczy PlayStation 4 zaś większą konkurencję na rynku konsol, co zawsze jest dobre dla konsumenta/rynku.

Pamiętajmy, że Sony nic jeszcze nie odpowiedziało na dzisiejsze ruchy Microsoftu. Możliwe, że nic nie będą musieli robić, bo mimo tych nowości z obozu Microsoftu, Sony ma ciągle najsilniejszą konsolę i tańszy PS+. Może odpowiedzią będzie obniżka ceny do $349, albo zestaw z PS Vita. Jednak do E3 pozostało mniej niż miesiąc i nie wierzę, że Sony będzie siedzieć cicho.

O autorze Wyświetl wszystkie posty

avatar

Piotr Kubiak