PS4life

Szykuje się rewolucja w funkcji Share w PlayStation 4 która sprawi, że w końcu będzie miała ona sens

Idea społecznościowej konsoli przyświecała projektantom PS4 od samego początku. Jednym z owoców takiego podejścia był przycisk Share, pozwalający dzielić się z innymi graczami materiałami z gier. Dotychczas funkcja ta była mocno ograniczona i zmuszała do bezsensownego kombinowania. Ale wkrótce ma się to zmienić, z czego jestem niezmiernie zadowolony.

Mieliśmy ostatnio trochę powodów do narzekania na programistów Sony, którzy niespecjalnie rozpieszczali nas w kwestii nowych funkcji w oprogramowaniu PlayStation 4. Japońska korporacja wkrótce nam to oczekiwanie wynagrodzi, ponieważ w nadchodzących tygodniach ma pojawić się niezwykle interesujący update, zwłaszcza dla osób zajmujących się nagrywaniem materiałów z gier dla kogoś więcej, niż tylko znajomych na liście PSN.

W końcu materiały wideo i zrzuty ekranu rejestrowane za pomocą przycisku Share będą mogły być zgrywane na nośniki zewnętrzne. SUPER. Brak tej możliwości podczas premiery mocno mnie dziwił i był dla mnie zupełnie niezrozumiały. Takim krokiem Sony wcale nie odcięło graczy od możliwości rozpowszechniania materiałów poza PSN i Facebookiem/Twitterem. Po prostu utrudniło im życie, bo zamiast po prostu zgrać film albo screen na pendrive musieli oni wysyłać go np. na Facebooka, a później ściągać je z tego serwisu na dyski twarde swoich komputerów. Niepotrzebne utrudnienie – teraz wszystko będzie odbywało się „po ludzku”, w końcu będzie przyjazne.

Dodatkowo wiele osób dysponujących bardziej zaawansowanym sprzętem do nagrywania ucieszy możliwość wyłączenia blokady HDCP, dzięki czemu będzie można spokojnie nagrywać gameplaye z PS4 z wykorzystaniem zewnętrznych urządzeń. Na samej konsoli będzie można również filmy i screeny obrabiać za pomocą edytora. Na koniec poinformowano, że transmisje na Twitchu będą możliwe w rozdzielczości 720p.

Te zmiany na pewno nie będą istotne dla wszystkich graczy, ale sądzę, że doceni je spora ich część. Znaczenie YouTube’a i komunikacji opartej o wideo cały czas rośnie. Utrudnianie życia graczom zabijało moim zdaniem trochę sens istnienia funkcji Share. Zamiast nagrać film i wrzucić go na swój kanał na YT trzeba było połączyć konto Facebooka z PS4, wgrać plik, ściągnąć wtyczkę pozwalającą ściągać filmy z Facebooka, ściągnąć film, wgrać go na YouTube’a (tracąc jakość przez kompresję FB).

Widać, że Sony idzie w dobrym kierunku. Trzeba zaufać graczom. Ten, który będzie chciał wrzucić let’s play przed premierą gry i tak to zrobi nie korzystając z funkcji Share. A reszta, która chce po prostu nagrywać filmy, robić screenshoty i nie ma w tym żadnych niecnych zamiarów powinna napotykać na możliwie małe problemy. Pozostaje tylko liczyć na to, że Sony nie będzie zwlekać z wypuszczeniem tej aktualizacji. Tym razem naprawdę jest na co czekać.

O autorze Wyświetl wszystkie posty

avatar

Michał Strzyżewski