PS4life

Na PS4 zainstalujemy gry na twardym dysku konsoli. Jest jednak jedno „ale”…

Niedawno informowałem o tym, że posiadacze PlayStation 4 będą mogli instalować gry na dysku twardym. Jednak Sony wprowadziło tu pewne restrykcje i nie na każdy „twardziel” będziemy mogli zrzucić pliki z gier.

O ograniczeniu poinformowała osoba, która wcześniej rzuciła więcej światła na temat instalacji gier na HDD PlayStation 4, Shuhei Yoshida (szef Worldwide Studios SCE).

Yoshida-o-zewnetrznym-hdd

Czyli instalacja gier na twardy dysk włożony do konsoli – tak, ale wrzucanie ich na zewnętrzne dyski już nie. W sumie nie ma się czemu dziwić – Sony będzie starało się utrzymać PlayStation 4 „w czystości” przez możliwie długi czas. Umożliwienie instalacji gier na zewnętrznych dyskach twardych to proszenie się o kłopoty. Na pewno hakerzy i tak bardzo szybko wezmą się za próby złamania zabezpieczeń konsoli, jednak nie ma co ułatwiać im zadania.

Domyślnie zamontowany dysk twardy w PlayStation 4 jest na tyle duży, że przy rozsądnym gospodarowaniu starczyć on powinien na całe życie konsoli. W końcu gry nie odpalane przez długi czas można z dysku kasować :)

O autorze Wyświetl wszystkie posty

avatar

Michał Strzyżewski