PS4life

Remote Play – uruchomimy zdalnie PS4 za pomocą Vity?

O tym, że PlayStation 4 będzie mogło komunikować się z PlayStation Vita wiemy nie od dziś, a z biegiem czasu poznajemy odpowiedzi na kolejne pytania dotyczące działania funkcji Remote Play. Tym razem szef Sony odpowiedział jak wyglądać będzie sytuacja ze zdalnym uruchamianiem konsol.

Na Twitterze jeden z graczy zadał pytanie Shuhei Yoshidzie, szefowi Worldwide Studios w Sony Computer Entertainment dotyczących funkcji Remote Play:

Yoshida-Remote-Play

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, czy za pomocą Vity uruchomi swoje PlayStation 4, to powinien się ich pozbyć. Mam nadzieję, że zdalne uruchamianie zostanie wzbogacone o różne inne funkcje, takie jak na przykład ustawianie ściągania gier, patchy na PS4 z poziomu Vity. Wtedy funkcja ta okaże się całkiem przydatna, ponieważ pozwoli zaoszczędzić sporo czasu – gdy zasiądziemy do konsoli wszystko będzie zainstalowane, gotowe do gry.

Ciekaw jestem, czy Vita będzie miała wyłączność na tego typu funkcje. Uważam, że zdecydowanie lepiej takie zastosowanie Remote Play sprawdziłaby się na smartfonach, które mamy częściej pod ręką, niż Vitę.

O autorze Wyświetl wszystkie posty

avatar

Michał Strzyżewski